ATSOMEM KURUMSAL

Hakkımızda

ATSOMEM

ATSOMEM(Adıyaman Tcaret Ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi), Avrupa ve ülkemizin diğer bölgelerindeki çeşitli mesleki eğitim merkezi örnekleri incelenerek Adıyaman sanayisinin ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla, Adıyaman Valiliği, Adıyaman Ticaret Ve Sanayi Odası, Adıyaman Belediyesi,Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alan içerisinde kuruldu.

 

Merkez içerisinde, mesleki eğitim atölyeleri, laboratuvarlar ve idari eğitim salonları bulunuyor. Merkezde, meslek sahibi olmak isteyen gençler, kadınlar engelliler, göçle Adıyaman'a gelen ve dezavantajlı gurup olarak nitelendirilebilecek tüm işsizlere eğitimler veriliyor. Merkezde, çeşitli meslek alanlarında kalifiye eleman sıkıntısı yaşayan işletmeler, hayat boyu öğrenme kavramını destekler nitelikte bireysel niteliklerini geliştirmek ve istihdam edilebilirliklerini artırmak isteyen kişiler, mevcut çalışma alanlarından memnun olmayıp farklı mesleklerde kendilerini geliştirerek daha fazla gelir elde etmek isteyen kişiler de eğitim alabiliyor. 

Vizyonumuz

ATSOMEM

Eğitimin istihdamla uyumunu güvence altına alarak nitelikli insan kaynağının oluşmasına öncülük eden, yerel ve ulusal-  uluslararası  ölçekte tanınan, etkin ve saygın bir uluslararası kurum olmaktır. 

Misyonumuz

  • Mesleki Eğitim Merkezi, kendisine toplumun katmanlarından geniş açıda bir hedef kitle belirleyerek, pratik ve esnek yapıda eğitimleri ile iş hayatına uyum sağlamış, firmalar tarafından tercih edilen elemanlar yetiştirerek Adıyaman başta olmak üzere tüm ülkenin iktisadi kalkınmasına katkıda bulunmuştur.


Ortaklarımız

;